AnD THe FrEiNd wIlL Ask uS..

1
تمام بیست سالگی ام گذشت.تا لحظه ی اخر تمام شد.
گفت:بزرگ شدی.خیلی بزرگ شدی.
گفتم:آره
باز گفتم:نگو تولدت مبارک.خجالت میکشم.
2
ایستاده ام اینجا.برهنه ایستاده ام اینجا.روی تپه ی فتوحات چندین و چند ساله ام.و دست هایم خالی تر از همیشه است.پاهام که بوی نا میدهد و چشمهام سریع و اسیر دنبال مامنی برای نشستن میگردد.
روبروی اینه می ایستم.(بعضی ها مینشینند،)
سراغ رویاهایم را میگیرم.سراغ آبنبات چوبی های ها و ماژیک های نوک شکسته ام؛سراغ زرد همیشه گمشده ی مداد رنگی هام؛سراغ رفیق ام تنهایی؛سراغ توپ های رنگ و رو رفته زیر آفتاب پررنگ پدربزرگ،سراغ عروسک عینکی پشت ویترین مغازه که هیچوقت به هیچکس نگفتم دوستش دارم و بهش قول داده ام پولدار که شدم بخرمش،سراغ اسکناس های بیست تومانی،صفر های بی معنی شش سالگی،شرم افتادن دندان های شیری جلو و زبان زدن های دم به دم انگار که رو پیشانیت نوشته اند شش ساله ای.سراغ خانه سبز و و زیزی گولو،سراغ بچگی های بزرگانه ام و بزرگی بچگانه ام
رویاهای من کجاست؟
3
من شک دارم.من به همه شک دارم.به ان پیرمرد ی که ان روز غروب دمپایی های کهنه ام را،رفیق روزهای داغ تابستانی ام را با خود برد،نکند رویاهام را مث جوجه های زرد یک روزه رنگ زده باشد.. نکند رویاهای من از مسمومیت مرده اند.من شک دارم.به تمامی کاغذ هایی که کودکی هایم را به بهای نویسنده خوب شدن به باد  دادند..من به همه ی فاصله های دنیا شک دارم.حتی به ممیز های کوچکی که کنار بله ، میفهمم هایم گذاشته ام.
این را باید بعد بیست سال بفهمم
بهتر است سرم را زیر آب کنم.
---
4
من تب داشتم.من داغ بودم.بابا برده بودم داروخانه.بوی آمپول حالم بهم مزد.هفت سالم بود.سردم بود.تنها نشسته بودم روی صندلی ها چوبی سفید .نگاهم کرد.شکلک برام در اورد و اخم کرد.ترسیدم.بغض کردم.من نفرت  دارم از دخترک پشت شیشه ان شب که نفهمید تب دارم.که نفهمید جای اخم دوست میخواهم.که نفهمید میتوانستم بابام را براش بیاورم.
نفهمید بعد بیست سال نگاه خصمانه ی کینه توزانه اش مانده توی ذهنم.نفهمید دوست میخواستم..
---
5
من ملکه ی مورچه هارا پیدا کرده بودم.دوچرخه ی آبی ام افتاده بود وسط حیاط.زیر ناخونام گل رفته بود.بعد برای ادمک با تخم های گل ساعت چشم گذاشتم.
او انجا نشسته بود تنها.خاک میخورد.نگاهش میکردم.نمیغهمیدم که از همان روز بیشتر عاشقش شده بودم حتی وقتی به استخوان قرمز دستم رسیده بود با دندان هاش.
تاب میخوردم با شرتک هایی که عکس پسر شجاع داشتند ..حیف یادم نبود روی بیست و یک ساله میشوم و باز هم نمیفهمم ربط بیست ویک سالگی با شرت پسر شجاع چی؟
او به بیست سالگی ام ربط داشت.او به همه ی سال های زندگی ام ربط دارد.
6
این پنجشنبه را جز یکی از پنجشنبه های مقدس زندگی ام میگذارم کنار.این کمترین کاری است که میتوانم برای روز تولد بیچاره بیست و یک سالگی ام انجام بدم.
روزی اگر دوباره کارم به پنجشنبه ها کشید..
7
جا مانده است
چیزی جایی
که هیچ گاه دیگر
هیچ چیز
جایش را پر نخواهد کرد
نه موهای سیاه و
نه دندانهای سفید
....
پ.ن:منظورم از این شماره ها نمیفهمم.کسی میفهمه؟

/ 12 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

باز هم تولدت مبارک اره بزرگ شدی.بزرگتر از چند ماه قبل که دیدمت...فکر کنم ازون عروسک فافا که روی کیفته هم بزرگتر شدی.انقدر بزرگ که زود بتونی زنگ موبایلتو که وسط یه جلسه مهم سکوت رو میشکنه رفع و رجوع کنی!دیدی که ناخن انگشت شستت چقدر زود خوب شد؟زخم ها دردها و کینه ها همینجوری ان.پیشینه های ذهنی.ادمهایی که بودن و الان نیستن.مایی که هستیم و دیگه نخواهیم بود.دخترک شرقی من! فکر میکنم اون شماره ها ضربان همون ثانیه های مکرر هستن که میگذرن.همونایی که من و تو و ما رو از هم دور یا به هم نزدیک میکنه.هر کدومشون یه بخشن.یه قسمت از زندگی ما ادمها.خوب یا بدش مهم نیست.اینا عدد های مکررن.از یک شروع میشن به بی نهایت ختم میشن.مثل بی نهایت عشق یا نهایت نفرت.تمام این بیست سال یه راهه برای چند سال مجهول آینده.چشم به هم بزنی سال ها مثل همین عددهای تو میان و میرن و تو با من.با او.بی... با.... اونو پشت سر میذاری و هر سال بزرگتر زیباتر و محکم تر میشی مثل یه درخت که ریشه هاش تو زمین چنگ مینداره.به امید موفقیت های سبزت.سبز باشی دخترک چشم سیاه من[قلب]

مریم

ضمنا به بیزینس جدیدمون هم فکر کن عروسک[چشمک]

مانی موقتی

نبودت عطر من بی بو اتاقم بیقرار تو همیشه زندگی یعنی کسی باشه کنار تو ........................گاهی[گل]

مسیح

حالا چند سال می گذرد از بوی تند پهن باغچه ای که مجبور بودی دقایقی را برای توجیه کردن من کنار آن و من بنشینی و قصه های بی سرو ته گرفتاری هایت را یک به یک ببافی و خامم کنی و به رخم بکشی که چقدر دوستت داشتند و خاطر خواه داشته ای ! . و من چقدر خام بودم چقدر معصوم پسرک 9 ساله بیچاره ! . چقدر سیاه بود و تلخ بود و نامفهوم تمام نگاه و حروف و کلمات مبهمت که به گوشم نمی رفت هیچیک و دلیلی برای سرگردانی عشق پاکم نمی شد همه’ آنچه که با ذوق می گفتی ! و من بی اختیار خون گریه می کردم ! . . همشه از خودم می پرسم نوار "باران عشق" را که مثلا" از من هدیه گرفته ای چه کردی ؟ . . ته دلم یکی می گوید: . دل هدیه شده ات کجاست... ؟!! ... .. . . . [گل]

الياس

يه سوال رابطت با اون آقا کوچولوي بيست ساله ي چشم سبز بهم خورده؟ که اين قدر يه جوري شدي؟

مول خی

خواهرت خوبه؟!! [نیشخند][نیشخند][زبان]

مانی

مرسی از حسن نظرت یلدا جان...اما روزگاره دیگه بعضی وقتا کولی میدی...یه وقتایی هم کولی می گیری...ان شا اله اگه خدا یاری کنه و البته دعای خیر شما یه اتفاقات خیلی بهتری در آینده در مورد کارم می افته که مطمینا تو رو خوشحال می کنه...زنده باشی[گل]

FM

از منم تموم شد

الياس

کجایی؟ زنده ای؟ بیا آپ کن دلمون گرفت[ماچ]